Bu test aklınızı çok yoracak! Görseldeki farkı bulursanız arkadaş ortamlarında ikinci Einstein olduğunuzu ilan edebilirsiniz

Bilmecelerde sözlerle oynanırken, görsel zeka testlerinde farklı olanı bulmanız gerekiyor. Bu testler sizi günün yorgunluğundan uzak tutuyor. Sanki bu testte değişik olan kız ile IQ düzeyiniz ortasında bir alakadan kelam edebilir miyiz? Hangi kız başkalarından farklı bir özelliğe sahip ve neden farklı?

Görseldeki farklı olan kızı bulmanız için 5 saniyeniz var. Ne kadar dikkatli bakarsanız o kadar çabuk bulursunuz. Sanki bu farklılık neden kaynaklanıyor? İşte zeka düzeyinizi ölçmenize yarayacak olan o test…

Yeniden bakmalısınız

Mavi taban üzerine sıralanmış olan kız silüetleri bulunuyor. 12 silüet ortasında sırf biri başkalarından farklı. İnci kolyesi, siyah ve gür saçlarıyla görülen kızlar, birbirini takip ediyor. Fakat biri değil. Pekala hangisi?

Farklı olan kız silüetini bulmanız için sürenizi başlatma vakti!

5…

4…

3…

2…

1…

Sürenizin sonuna geldiğimizi bildirirken gerçek yanıtı bulamayanlar için tahlili vermeliyiz.

Testin Cevabı

Sarı halkanın içerisinde farklı olan kız silüetini bulabilirsiniz. Kızın farklı yanına gelecek olursak, öbür kızların saçlarında iki tel öndeyken bu kızın tek tel saçı bulunuyor. Burnunun ucuna odaklandığınızda kolaylıkla bu farkı görebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir