Çaycuma’da gıda zehirlenmesi… 148 öğrenci hastanelik oldu

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde taşımalı eğitimle tahsil gören ilkokul ve ortaokul olmak üzere 148 öğrenci karın ağrısı ve mide bulantısı şikayeti üzerine hastaneye başvurdu. 9 ila 13 yaş ortasındaki 16 öğrenci önlem hedefli tedavi altına alındı.

Edinilen bilgiye nazaran, Çaycuma ilçesinde taşımalı eğitimle tahsil gören ilkokul ve ortaokul öğrencilerine birebir yemek firmasından getirilen öğlen yemeğinde patatesli tavuk, makarna ve salata yemelerinin akabinde karın ağrısı ve mide bulantısı şikayetleriyle 148 öğrenci hastaneye kaldırıldı. Öğrenciler, besin zehirlenmesi kuşkusuyla tedaviye alınırken, yedikleri yemeklerden numune alınarak Bolu’ya gönderildi. Hastanede tedavi gören 16 öğrencinin hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenilirken soruşturmanın devam edeceği belirtildi.

İlçe Ulusal Eğitim Müdürü İsmail Baş, hastanede çalışanına teşekkür ederek, “Hemşireler, sıhhat vazifelileri, tabipler, bütün bu sıhhat grubumuza şükranlarımızı sunuyoruz. Bu akşam bizler için, çocuklarımız için çok vefakârca ilgilendiler, kendi öz çocukları üzere baktılar sağ olsunlar.”

KAYNAK: İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir