İYİ Parti’li Zorlu: Asla taviz vermeyeceğiz

İyi Parti‘li Güçlü: Asla taviz vermeyeceğiz

İyi Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun HDP ziyaretine ait, “Biz bu hususla ilgili görüşlerimizi daha evvel açıklamıştık. Temel olan hassasiyetlerimizin devamını sağlayabilmektir. Bu itinadan asla taviz vermeyeceğiz, bunu milletimize taahhüt ediyoruz. İYİ Parti milletimizin birlik ve bütünlüğünü sağlayacak yegane çimentodur ve bu fonksiyonunu ilelebet sürdürecektir” dedi.

İYİ Parti Sözcüsü Kuvvetli, partisinin genel merkezinde haftalık olağan basın toplantısını düzenledi. Şiddetli, seçim günü sandık güvenliğine ait açıklamalarda bulunarak, “Millet İttifakı ekseninde seçime kıymet veriyoruz. Zira seçim sandıkta kazanılacak, biz bu sandıklara sonuna kadar sahip çıkarak milletimizin iradesini en değerli ve en gerçekçi biçimde yansıtılması uğraşı içerisinde olacağız. Şu anda açıklanmadı fakat iddiamız o istikamette; 210 bin civarında bir sandık sayısı açıklanmasını bekliyoruz. Biz İYİ Parti olarak tüm sandıklarda, sandık görevlilerimiz ve gözlemcilerimizin yanı sıra bütünsel olarak Millet İttifakı’nın her bir paydaşı olarak bu sandıklarda yer alacağız. Sizlerin iradesine sahip çıkacağız” dedi.

‘YSK’YA YAPTIĞIMIZ MÜRACAAT REDDEDİLDİ’Milli iradenin hakikat bir biçimde sandığa yansıması için depremzedelerin de göç ettikleri yahut en azından süreksiz olarak bulundukları yerlerde, geldikleri vilayetleri işaret ederek oy kullanmaları gerektiğini belirterek, “Çünkü bu hem seçim güvenliğinin sağlanması hem de ulusal iradenin yanlışsız yansıtılması bakımından çok değerliydi. Maalesef Yüksek Seçim Heyeti’ne yaptığımız müracaat, ‘kanun gerekiyor’ münasebeti ile reddedildi” diye konuştu.’NEVRUZ GÜNÜNÜN RESMİ TATİL OLMASINI SAĞLAYACAĞIZ’

İstanbul’da 224 kişinin gözaltına alındığı Nevruz kutlamaları sonrası çıkan olayları da pahalandıran Güçlü, “Biz Nevruz’u ulusun ulu günü, baharın muştusu olan bir gün olarak kıymetlendiriyoruz. Bu gün hiçbir etnik, kimliksel, mezhepsel bir ayrım gözetmeksizin ülkemizde yaşayan 85 milyon insanımızın birlik, barış ve huzurunu temsil eden bir gün olarak kabul ediyoruz. Biz şayet demokrasiyi getireceksek hepimizin fikirleri olabilir lakin demokrasi ortaklaşmak demektir. O gerçek ulusal birliğimizdir, bağımsızlığımızdır. Bu hislerden hareketle iktidarımızda İYİ Parti olarak Nevruz gününün bir resmi tatil olmasını sağlayacağız” sözlerini kullandı.

Ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Zorlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun HDP ziyaretine ilişkin, “CHP Genel Başkanı, TBMM’de grubu olan bir partiyi cumhurbaşkanı adayı olarak ziyaret ediyor. Biz bu bahis ile ilgili görüşlerimizi daha evvel açıklamıştık. Temel olan hassasiyetlerimizin devamını sağlayabilmektir. Bu itinadan asla taviz vermeyeceğiz, bunu milletimize taahhüt ediyoruz. İYİ Parti milletimizin birlik ve bütünlüğünü sağlayacak yegane çimentodur ve bu fonksiyonunu ebediyen sürdürecektir” dedi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir